Yalova Çınarcık Devlet Hastanesi

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü
Yalova Çınarcık Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dijital Hastane Değerlendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 24/02/2018

Hastanemiz eğitim salonunda 18 Ocak 2018 Perşembe günü Dijital Hastane Değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya Hastanemiz Başhekimi Uzm. Dr. Ramazan HAN, Başhekim Yrd. Uzm. Dr. Deniz KÖKEN, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Yusuf Barbaros ÜNLÜ, Müdür Yard. Elif Sultan SELÇUK, Satın Alma Birimi Sorumlusu Adem SARI, Eğitim Birimi Sorumlusu Pelin DENGİZ, Eczane Sorumlusu Döndü GÖRGÜLÜ ve Bilgi İşlem Birimi  çalışanları katıldı.

Toplantıda, Başhekim Uzm. Dr. Ramazan HAN “HIMSS (Sağlık Bilişim ve Yönetim Sistemleri Birliği) Seviye 6’ yı hastanemize entegre etmeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda amaç; hasta güvenliğini sağlayacak kağıtsız hastane projesini gerçekleştirmek. Kağıtsız hastane projesiyle teşhis ve tedaviye yönelik tüm tetkik ve işlemlerin dijital ortama aktarılmasını sağlayan HIMSS’in kriterlerini hastanemizde yerine getirmemiz gerekiyor. Bu konuda kararlılığımız çok önemli, personelim ile bu kriterleri başaracağımıza inanıyorum.
Biz Çınarcık Devlet Hastanesi olarak Yalova ve Çınarcık halkına daha kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek için asıl hedefimiz olan HIMSS seviye 7 için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Toplantıda daha sonra Bilgisayar Mühendisi Buğra SEZER HIMSS için; oluşturulacak alt yapı çalışmaları, personel eğitimleri ve gerekli donanım hakkında bilgiler verdi.

Toplantı; HIMSS Seviye 6 için eksiklerinin belirlenmesi ve yapılacak olan çalışmaların takvime bağlanması kararı ile sona erdi.

  • SAM_1512.JPG
  • SAM_1516.JPG
  • SAM_1519.JPG