T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Çınarcık Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Çınarcık Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Amaç ve Hedeflerimiz

Güncelleme Tarihi: 14/05/2018

         Çınarcık Devlet Hastanesi hastalarımızın ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayabilmek için; güvenilir, ulaşılabilir ve kesintisiz sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunmak amacıyla hastalarımızın haklarını gözeterek ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet vermeyi kendine hedef olarak belirlemiştir.

          Hastanemizin mevcut durumu itibariyle, yatan hasta servisindeki hastalarımızın çoğunluğu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastasıdır. Hastalarımız Yalova İli içerisinden olduğu kadar Marmara Bölgesi içerisinden de olabilmektedir. Bu konuda hastanemiz ulusal alanda tercih edilebilir bir hastane olmak için çalışmalarını devam ettirmektedir.  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri tedarikçi firma aracılığı ile sağlanmaktadır. Günlük ortalama 150 ile 200 arasında hasta Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinden faydalanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetinin sürdürülebilir bir hizmet olmasını hedeflemekteyiz.

          Bölgemizin yaşlı nüfusu fazladır. Hastanemizde  adet Dahiliye Uzmanı, 1 Adet Aile Hekimliği Uzmanı, 1 Adet Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve 1 adet Fizik Tedavi Uzmanı görev yapmaktadır.  Yaz dönemindeki yoğunlukta göz önüne alınarak Diş Polikliniğinde 2 adet Diş Hekimi görev yapmaktadır. Protez Hizmetlerini tedarikçi firma aracılığı ile vermekteyiz.

          Hastanemizde ölçüm sistematiği ve kültürünü geliştirmek ve uluslararası alanda kullanılan ortak göstergeleri takip etmek suretiyle, kıyaslama ve işbirliği imkanları oluşturarak, kalitenin sürekli geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 2018 yılı içerisinde belirlenen hedefler doğrultusunda takibinin yapılması hedeflenmiştir.